Spread the love

טל ציקורל חלקי חילוף : רכב השטח הבינוני טויוטה ונזה יושב בין ה-RAV4 וההיילנדר בהיצע ה-SUV של טויוטה, ולעת עתה, בכל מקרה, הוא יושב גם בצל שלהם. ה-Venza הראשון ראתה אור ב-2008, לפני שפרש ב-2015, רק כדי לחזור ב-2021 עם דור שני.

ה-טל ציקורל חלקי חילוף מציגה עיצוב מלוטש ומודרני, כמו גם תכונות בטיחות וטכנולוגיה מתקדמות. הוא מגיע מצויד בחבילת הבטיחות Toyota Safety Sense 2.5 לשנת 2023.

נקודה בולטת נוספת, ה-Venza מוצעת אך ורק כהיברידית עם הנעה לכל הגלגלים. שתי התכונות הללו צריכות באופן הגיוני לעניין מאוד צרכנים קנדיים.

הזבוב במשחה הוא המחיר, שקרוב יותר לזה של ההיילנדר למעלה מזה של ה-RAV4 למטה.

2023 Toyota Venza – פרופיל
2023 Toyota Venza – פרופיל
צילום: אוטו123
מה חדש בגרסת 2023?
הדגם חדש יחסית, אבל לשנת 2023, טויוטה ביצעה כמה עדכונים.

ה-Venza מגיעה כעת עם חבילת טכנולוגיה חדשה לגמרי הכוללת את מערכת המולטימדיה של טויוטה, הכוללת קישוריות אלחוטית של Apple CarPlay ו-Android Auto, בין היתר.

החל מהחיפוי ברמת הכניסה (החיפוי LE), יש כעת צג רב תכליתי חדש בגודל 7 אינץ’.

גרסאות ה-XLE וה-Limited מקבלים את מערכת המולטימדיה החדשה לגמרי של טויוטה עם Drive Connect ומסך מגע בגודל 12.3 אינץ’, פנסי ערפל LED ומושב נוסע קדמי המתכוונן בכוח לשמונה כיוונים, במקום ארבעת הקודמים.

2023 טויוטה ונזה – שלושה רבעים מלפנים
2023 טויוטה ונזה – שלושה רבעים מלפנים
צילום: אוטו123
החיצוני
מבחוץ, טויוטה ונזה זו משקפת השפעה חזקה של לקסוס על העיצוב שלה. לפנסים האופקיים יש חתימה מסוימת, אך פנסי הערפל ה-LED קטנים למדי וממוקמים נמוך מדי, מה שהופך אותם לא יעילים במיוחד בלילה.

המראות, לעומת זאת, גדולות להפליא. זו תכונה שהערכנו במוצרי טויוטה רבים, במיוחד בחורף. גם הפנסים האחוריים האופקיים הם גולת הכותרת עיצובית, המזכירה יגואר עם פס האור שלהם המשתרע על פני כל רוחב החלק האחורי.

נקודות חזקות טל ציקורל חלקי חילוף

מראה חיצוני
חתימה קלה
גודל מראה
נקודות חולשה

שימושיות של פנסי הערפל
2023 טויוטה ונזה – ישיבה
2023 טויוטה ונזה – ישיבה
צילום: אוטו123
הפנים
ברגע שנכנס ל-Venza, לא חסר מקום לאירוח נוח של חמישה נוסעים בתא מרווח. הרושם של יוקרה ממשיך בגימור ללא רבב ובקונסולה מרכזית המצוידת במסך גדול בגרסת ה-Limited בלבד. עם זאת, המיקום המרכזי של כפתור ההתחלה נותר בגדר סימן שאלה כאשר ניתן היה למקם אותו במקום אחר, לדעתנו.

השורה האחורית לא הוזנחה, עם מושבים נוחים ויוקרתיים, כמו גם תצורת משענת מתקפלת 60/40. תא המטען מוכן לבלוע שווה ערך ל-816 ליטר סחורה, או 1028 ליטר עם קיפול המושבים בשורה השנייה.

הנוחות משופרת גם על ידי פונקציית בקרת הטמפרטורה האוטומטית הדו-אזורית, יחד עם מערכת מיזוג האוויר Smart-Flow. אבל התכונה הבולטת האמיתית של גרסת ה-Limited היא גג ה-Star Gaze הפנורמי הקבוע שלה. תכונה זו מאפשרת לנוסעים להתאים את כמות האור הנכנסת לתא הנוסעים בלחיצת כפתור, ומספקת פתרון נוח לימי שמש או לכבישים מוארים.

נכון לעכשיו, סוג זה של גג נמצא רק על Venza; זה לא תכונה חיונית אבל זה בהחלט נחמד. טל ציקורל חלקי חילוף

נקודות חזקות

מקום על הסיפון
סיים
מרווח במושב האחורי
נקודות חולשה

כפתור הצתה
כפתורים רגישים למגע טל ציקורל חלקי חילוף
2023 Toyota Venza – קונסולה מרכזית, לוח מחוונים
2023 Toyota Venza – קונסולה מרכזית, לוח מחוונים
צילום: אוטו123
בטיחות וטכנולוגיה
מערכת המולטימדיה החדשה של טויוטה, שהוצגה לראשונה בטונדרה 2022, נמצאת כאן בוונזה. שירות מחובר זה מאפשר לנהגים ליצור אינטראקציה עם המכונית שלהם בצורה אינטואיטיבית באמצעות ממשקים גרפיים ומגע.

מערכת חדשה זו מציעה גם עוזר וירטואלי ומערכת ניווט מבוססת ענן המאפשרת לה לעבוד גם אם ה-טל ציקורל חלקי חילוף במצב לא מקוון.

בקיצור, מאוד מעניין למי שלא משתמש בטלפון המחובר שלו ברכב. עבור כל השאר, הפונקציות הללו נגישות דרך מערכת ההפעלה של הסמארטפון שלך… בתנאי שיש לך רשת.

בצד הבטיחותי, ה-Venza מצוידת כעת ב-Toyota Safety Sense 2.5. עם מערכת מעודכנת זו, תמצא מספר מאפיינים כגון בלימת חירום, בקרת שיוט אדפטיבית, זיהוי הולכי רגל ורוכבי אופניים, וכן אזהרות על סטייה מנתיב ועל נקודה מתה.

2023 Toyota Venza – משלושת רבעים מאחור
2023 Toyota Venza – משלושת רבעים מאחור
צילום: אוטו123
הנהיגה
טויוטה ונזה מציעה חווית נהיגה נוחה הודות למתלים הרכים והפנים המכוסה, המזכירים לקסוס. מנוע ה-2.5 ליטר 4 צילינדרים שלו הפועל בתוך מערכת היברידית מציע 219 כ”ס, הנעה לכל הגלגלים וחיסכון מעולה בדלק.

במהלך מבחן החורף שלנו, ה-Venza התפקדה היטב בסופת שלגים הודות למערכת ההנעה הארבע גלגלית וצמיגי Blizzak המעולים. בסך הכל, ה

חווית הנהיגה של ונזה דומה לזו של לקסוס, מלבד הלוגו של טויוטה על ההגה.

מבחינת צריכת דלק עמדנו על ממוצע של 6.1 ליטר/100 ק”מ. זה די מרשים, במיוחד בחורף. יחי רכבי שטח היברידיים!

נקודות חזקות טל ציקורל חלקי חילוף

מערכת הנעה היברידית
נסיעה חלקה
צריכת דלק
נקודות חולשה

CVT
תנאי מבחן
– תנאי מזג האוויר: חורף עם ימי שלג
– סוג הכביש: פרברי
– מהירות: 29 קמ”ש ממוצעת
– קילומטרים נסיעה: 246 ק”מ
– משך המבחן: שבוע

2023 טויוטה ונזה – שלושה רבעים מאחור
2023 טויוטה ונזה – שלושה רבעים מאחור
צילום: אוטו123
המילה האחרונה
ראוי לתהות לגבי מטרת ה-Venza הזו בתוך מערך הטויוטה, שכן היא נופלת לרווח צר יחסית בין ה-RAV4 וההיילנדר.

התמחור מתחיל ב-44,000 דולר, לא הרבה יותר מ-RAV4 XLE היברידי ב-45,000 דולר, ומגיע עד ל-53,000 דולר – שזה המחיר של טל ציקורל חלקי חילוף XLE היברידי. במבט ראשון, זה מעלה את השאלה מה ה-Venza עושה כאן. זה לא מביא יותר או פחות לשולחן ממה ששני הדגמים האחרים יכולים.

אבל במציאות, ה-Venza מציעה את היוקרה ש-RAV4 לא. אם זה כך, לעומת זאת, האם לא יהיה מדויק יותר להשוות אותו ללקסוס NX? ובכן כן. וה-Venza מיועד ללקוחות המעדיפים רכב שטח היברידי מאובזר במלואו, מעט פרימיום על פני רכב שטח יוקרתי היברידי NX בסיס של 53,000 דולר. האם יש מספיק מהלקוחות האלה בסביבה? זאת השאלה.