Spread the love

טל ציקורל חלקי חילוף : למי שמעדיף לנהוג במכונית על פני רכב שטח, 20 השנים האחרונות היו שאלה של בחירות פוחתות. ריבוי רכבי השטח הוא כזה שהמכונית, כפי שאנו מכירים אותה, נעלמת אט אט.

לא סביר שהפורמט ייעלם לחלוטין, אבל זה יהיה פלח מצומק המשרת מספר קטן יחסית של צרכנים טל ציקורל חלקי חילוף.

העולם משתנה, התעשייה משתנה, וגם היצרנים והצרכנים צריכים להסתגל. עבור יצרנית רכב כמו יגואר, שהגדירה את עצמה על ידי יצירת מכוניות יוצאות דופן, האתגר היה – הוא – מרתיע. נשמעו קריאות זעם כשהחברה השיקה את רכב השטח הראשון שלה בשנת 2017. כיום, ה-F-Pace הוא המפרנס הגדול ביותר של החברה. למרות שחייבים לומר שאין הרבה דברים אחרים הנושאים את תג יגואר.

החדשות הטובות הן שיגואר, כמו ב.מ.וו או אאודי, למשל, לא השאירה את ה-DNA שלה מאחור, אפילו שהיא מציעה כיום יותר רכבי שטח ממכוניות.

מקרה לדוגמה, יגואר F-Pace SVR.

2023 מהדורת יגואר F-Pace SVR 1988
2023 מהדורת יגואר F-Pace SVR 1988
צילום: טל ציקורל חלקי חילוף
חדש לשנת 2023
יגואר F-Pace SVR חוזר לקטלוג באותה צורה לשנת 2023 (שימו לב שהדגם שבדקנו בסוף דצמבר היה בציר 2022). אבל יש תוספת אחת לתפריט, מהדורה מיוחדת לציון יום השנה לניצחון של המותג ב-1988 ב-24 השעות של לה מאן. “מהדורת 1988” המוגבלת של ה-SVR (רק 394 יחידות מיוצרות) מגיעה בצבע סגול מרשים ולובשת כמה אלמנטים דקורטיביים כדי להדגיש את הייחודיות שלה, אבל היא לא מציעה יותר ביצועים.

חִיצוֹנִי
יגואר שולטת זה מכבר באמנות עיצוב הרכב. מאז תחילת שנות ה-2000, ראש העיצוב שלה הוא איאן קאלום שאין דומה לו, שחולל מהפכה בסגנון המותג. הדוגמה הטובה ביותר לכך היא ה-F-Type הספורטיבית, כנראה המכונית היפה ביותר בשוק כיום.

קאלום גם עמד בראש צוות העיצוב שהגיע עם ה-F-Pace, ששואל בגלוי כמה מהאלמנטים של ה-F-Type; חלק מהמאפיינים הללו הודגשו ואף מוגזמים, כמו הפנסים והאורות החדים, הקווים האנכיים בקצוות האחוריים (של גרסת ה-SVR), והשבכה הגדולה.

התוצאה של העבודה הטובה שהשקיעו מעצבי יגואר מביאה ל-F-Pace שעדיין רלוונטי היום, שבע שנים אחרי שהוצג לראשונה, וכמעט עשר שנים אחרי שתוכנן.

אני אומר כבר שנים, למעשה, שה-F-Pace הוא אחד מרכבי השטח הנראים ביותר בתעשייה.

גרסת ה-SVR, meanqhile, מוסיפה כמה אלמנטים עיצוביים מושכי עין כמו פתחי אוויר גדולים יותר, פתחי מכסה מנוע, פתחי אוורור של פגוש צד וספוילר אחורי. למטרה של שינויים אלה יש מטרה משותפת; כדי להגביר את הכוח האווירודינמי ולהפחית את הגרר.

נקודות חזקות טל ציקורל חלקי חילוף

עיצוב יפהפה
נקודות חולשה

מרווח בשורה השנייה מעט ממוצע
2022 יגואר F-Pace SVR – ישיבה
2022 יגואר F-Pace SVR – ישיבה
צילום: D.Rufiane
פְּנִים
במהלך עשרות השנים, היו שני קבועים בכל הנוגע לרכבי יגואר: אמינות מפוקפקת והתנהגות טמפרמנטית, אך גם עיצוב יוצא דופן ועיצוב פנים מעוצב להפליא.

נכון, מה שאתה מוצא ב-F-Pace SVR מושך מאוד. המצגת הוויזואלית מפתה מאוד, ממסך הנתונים מול הנהג דרך שילוב מסכי המולטימדיה בלוח המחוונים ועד לפריסת הקונסולה המרכזית. גם איכות החומרים גבוהה. זהו פנים המשדר קלאסה ויוקרה.

המושבים לא רק נחמדים, הם מחזיקים אותך במקום טוב מאוד. העור המרופד מוסיף לעושר המצגת. לגבי המרווח, הוא מצוין מלפנים והגון מאחור. בהמשך אחורה, עם מושבים בשורה השנייה מקופלים, מרווח ההטענה מגיע ל-1,440 ליטר. זה ממוצע לסגמנט, אבל בוא נתערב שרוכשי הרכב הזה מתעניינים יותר במה שמתחת למכסה המנוע מאשר במרחב ההטענה. וזה לא בהכרח טוב יותר במקומות אחרים, בין אם זה אלפא רומיאו סטלביו או פורשה מקאן, למשל.

שימו לב לתצורת 40-20-40 עבור המושבים האחוריים, מה שמקל על נשיאת ציוד ואדם שלישי.

נקודות חזקות

לבנות איכות
מצגת נחמדה
הצעה מלאה מאוד
נקודות חולשה

שפע של פקודות מישוש
ממשק מולטימדיה מורכב
2022 יגואר F-Pace SVR – הגה, לוח מחוונים
2022 יגואר F-Pace SVR – הגה, לוח מחוונים
צילום: D.Rufiane
בטיחות וטכנולוגיה
עם רכב שטח שעולה מעל 100,000 דולר, יש לך זכות לצפות להרבה תכונות בטיחות וטכנולוגיה, וזה מה שאתה מקבל.

בחזית האחרונה, מרכז העצבים של ה-F-Pace הוא מערכת המולטימדיה Pivi Pro המציעה כל אפשרות קישוריות אפשרית, כולל שילוב Amazon Alexa.

מערכת הכוח
עם זאת, הטכנולוגיה שהכי מרשימה עם הדגם הזה נמצאת מתחת למכסה המנוע. למעשה, זו הסיבה לקנות גרסת SVR. אחרת למה שתוציא 40,000 דולר יותר ממה שהיית עושה עבור דגם בסיסי שיעביר אותך מנקודה א’ לנקודה ב’ באותה יעילות?

הסוד הוא ה-5.0L V8 המוגדש שמציע 550 כ”ס ומומנט של 516 קג”מ. זה מאפשר למכונית לעבור בין 0-100 קילו

m/h תוך 4.0 שניות בלבד, 0.3 שניות מהר יותר מה-F-Type R הספורטיבי. המנוע נשוי לתיבת 8 הילוכים אוטומטית, שמצוידת כמובן במשוטים מההגה ליותר שליטה.

2022 יגואר F-Pace SVR – שלושה רבעים מלפנים
2022 יגואר F-Pace SVR – שלושה רבעים מלפנים
צילום: טל ציקורל חלקי חילוף
הנהיגה
מאחורי ההגה, כל זה מתורגם לפרצי אדרנלין בלתי פוסקים. אתה יכול לנהוג ב-F-Pace SVR זה בצורה חלקה מאוד, אבל צליל המנוע, אפילו במנוחה, הוא עברייני. כשאתה מבקש מהמנוע להראות מה הוא יכול לעשות, אין שום רתיעה, במקום זאת יש סימפוניה שמיעתית. הפיתוי קיים לשמור על הגז עם רכב השטח הזה, כי לכל האצה יש את אותה אפקט משכר.

מה שהכי מרשים הוא ששאר המכונאים הולכים בעקבותיו. ההיגוי צפוי ומשתף פעולה, בעוד אלמנטי המתלים עושים עבודה מצוינת בשמירה על הברוטה נטועה היטב על הקרקע.

בואו נודה בזה, אתה באמת יכול לנהוג ברכב השטח הזה כמו במכונית. החוויה אולי לא בדיוק זהה, אבל היא די קרובה.

אני תמיד אבחר במכונית על פני רכב שטח. אבל אם הייתי צריך לקנות אחד, והעלות לא הייתה בעיה, יגואר F-Pace SVR יהיה ברשימה שלי.

2022 יגואר F-Pace SVR – פנס אחורי, תג
2022 יגואר F-Pace SVR – פנס אחורי, תג
צילום: טל ציקורל חלקי חילוף
המילה האחרונה
כל יצרני היוקרה מציעים גרסאות מוכוונות ביצועים של רכבי השטח שלהם. ל-F-Pace SVR אין סיבה להסמיק פנים אל פנים מול היריבות העיקריות שלו (X3 M, Audi SQ5, Porsche Macan GTS), אבל אין לו את המוניטין של הלהטוטים האלה. כתוצאה מכך מכירותיה נמוכות יותר.

עבור קונים שאוהבים לנהוג במשהו אחר, זה כשלעצמו מעניין.

במבט קדימה, ה-F-Pace צפוי להיות מוחלף במשהו חשמלי בשנים הקרובות, כאשר יגואר ממשיכה בהתרחקותה ההדרגתית ממנוע הבעירה.

רכב שטח לאספנים, גרסת ה-SVR הזו? כן בהחלט. טל ציקורל חלקי חילוף

הנה כמה מהשאלות שלך לגבי יגואר F-Pace SVR 2022:

מהו הזמן 0-100 קמ”ש של יגואר F-Pace SVR?
הזמן הוא 4.0 שניות, וזה מהיר מאוד לרכב שטח.

מהי צריכת הדלק של יגואר F-Pace SVR?
בעיר יגואר מדווחת על ממוצע של 14.5 ליטר/100 ק”מ, בעוד שבכביש המהיר הדירוג הוא 11.0 ליטר/100 ק”מ. זה משתנה מאוד בהתאם לרמת המחויבות שאתה מציג מאחורי ההגה.

איך יגואר F-Pace SVR בהשוואה לרכבי שטח ביצועיים אחרים בסגמנט שלו?
אין לזה מה לקנא בהם, אבל זה יותר מסתם מספרים הקשורים לביצועים. הכל עניין של תחושה בשיעור הזה. ה-F-Pace SVR מספק הרבה, בוא נגיד את זה ככה.

יוסי רבה השמה | יוסי רבה חללי עבודה | יוסי רבה יוטיוב | יוסי רבה ביטוחים | יוסי רבה לינקדין