Spread the love

מהי העלות הממוצעת של השכרת רכב לעומת קניית רכב בדובאי?

על פי נתונים סטטיסטיים שסיפקה רשות הכבישים והתחבורה, בדובאי יש 540 מכוניות לכל 1,000 איש. הוא הגבוה באזור ואחד מהגבוהים בעולם.
בין אם נחתת לאחרונה בדובאי, ובין אם אתה תושב זה זמן רב חש את הכאב של עליות העלויות, אנו משווים את היתרונות של בעלות על רכב, השכרה או שימוש בשירותי רכב כמו מוניות RTA, Uber או Careem.

אנשים רבים מאמינים שבעלות, במקום לשכור, מעניקה תחושת ביטחון שפונה לנפש שלנו, וזה נכון גם לגבי מכוניות. אבל האם זה חכם יותר מבחינה כלכלית להחזיק מכונית באיחוד האמירויות?

תוצאות אלו נקבעו על ידי הנחה שהנסיעות היומיות מסתכמות בממוצע של שתי נסיעות של 30 ק”מ ביום, 6 ימים בשבוע, כך שהן מגיעות לממוצע של 20,000 ק”מ בשנה כשמחציתן חוצות שער סליק.

אפשרות 1: קניית רכב
המכונית הנפוצה ביותר באיחוד האמירויות היא טויוטה קורולה. נשתמש בקורולה 2018 כדוגמה למקרה זה:
עלות כוללת: 70,900 דקה
תשלום מקדמה של 20 אחוז: 14,180 דקה
תשלום חודשי: כ-Dh980 עבור תוכנית החזר של 5 שנים

עלויות רכב נוסף:
Dh3,000 עד Dh4,000 עבור ביטוח מקיף
1,000 דונג’ בעלויות הקשורות לרישום כגון דמי הבדיקה השנתיים
Dh1,000 עבור עלויות ניקיון, שירות ותחזוקה
Dh4,000 עד Dh5,000 בסליק ועלויות דלק בהנחה של הזרם לליטר
הקפד להוסיף עלויות חניה, אם זה משהו שאתה צריך לעשות.

עלות שנתית כוללת: Dh20,800 (לא כולל מקדמה)

יתרונות בקניית רכב:
1. משלמים פחות בטווח הארוך. תשלומי שכר דירה חודשיים בדרך כלל יקרים יותר מתשלומי הלוואת רכב חודשיים. אבל ברגע שסיימתם עם התשלומים, אתם נוהגים רשמית במכונית במשך שנים לאחר ששכרתם עבורו. ככל שאתה נוהג בו זמן רב יותר, כך הוא עולה פחות.
2. יש לך אפשרות למכור אותו. כבעל רכב, אם אי פעם נתקעתם כלכלית ואתם צריכים לסחור או למכור אותו, תוכלו לעשות זאת בכל עת.
3. אין הגבלות על המראה החיצוני. אם אתה רוצה להשתמש במכונית מבלי שתצטרך לשמור אותה במצב מושלם, אז עדיף לקנות. כאשר אתה שוכר רכב הכל צריך להיות מתוחזק בצורה מושלמת, אחרת אתה מחויב על נזק.
4. הנחה את הפחת אם אתה קונה רכב משומש. בהתאם לרכב, 20% עד 40% מהפחת שלו יכול להתרחש בשנים הראשונות. אז כשאתה קונה רכב בן שנתיים עד שלוש, אתה מקבל את היתרון של תשלום מחיר המשקף הנחה משמעותית בפחת.

אפשרות 2: השכרת רכב
להשכרת רכב יש עלויות פחות מסובכות בעיקר בגלל שעלויות הרישום, השירות והתחזוקה מטופלות. השתמשנו בסדאן חסכונית בסיסית למקרה זה.

תשלום חודשי: Dh2,000-Dh3,000 עקב שיאים ושפל עונתיים ורוב הסוכנויות מספקות הנחות על התחייבויות לטווח ארוך יותר

עלויות נוספות: Dh4,000-5,000 בסליק ועלויות דלק הדומות לזו של בעלות על רכב.

הקפד להוסיף עלויות חניה, אם זה משהו שאתה צריך לעשות.
עלות שנתית כוללת: 40,500 דקה

יתרונות השכרת רכב
1. ללא הפסדי פחת. יתרון גדול בשימוש ברכב שכור בהשוואה לבעלות על רכב משלו הוא שאין הפסדי פחת בעת השכרת רכב.
2. אין צורך בביטוח נוסף. אם לאדם השוכר רכב יש כבר ביטוח רכב, רוב הפוליסות ירחיבו כיסוי שווה ערך לרכב השכור ללא עמלות נוספות.
3. אין מחויבות. בכל פעם שאתה רוצה לעזוב את הארץ, לנסוע לקיץ, או לשים לב שיש לך חודש שבו אתה לא צריך לנסוע לעבודה, אתה יכול בקלות לחסוך 2,000 Dh2,000 עד 3,000 Dh פשוט על ידי הפסקת ההשכרה
4. שנה את דגם המכונית שלך. אם אתה יכול להרשות לעצמך להחליף אותו מדי חודש, אתה יכול לנסות דגמי רכב שונים. כך לעולם לא תשתעמם ממה שאתה נוהג.

אפשרות 3: הובלת רכב
אין לך רכב ואתה רוצה להסתובב בעיר. נסיעות עם נהג הן הפשוטות ביותר מבחינת חישובי עלויות וגורמי סיכון כמו קנסות או תאונות.
נניח שאתה מזמינה מונית או מזמין מכונית במחיר של 40 עד 50 דקה לכיוון אחד, מה שהופך את הנסיעה חזרה שלך לכ-100 דולר ליום, חמישה ימים בשבוע.

תשלום חודשי: Dh2,500
עלויות רכב נוסף: Dh0

היתרונות של קבלת מכונית
1. להסתובב. הטבה גדולה היא להסיע בלי כאב ראש לנהוג בעצמך.
ואין ספק שיש ערך כלכלי מסוים בניקוי המיילים הנוספים האלה או בהרחבת האופקים שלך בספר האחרון שתפסת. אתה גם לעולם לא צריך לשלם עבור חניה או להתמודד עם שירות או חלקים בתיקון.

עלות שנתית כוללת: Dh24,000

מהי דרך הפעולה הטובה ביותר?
במהלך השנה נראה שבעלות על רכב היא הבחירה הפיננסית הנכונה. עם זאת, כדי שהכלכלה תפעל היטב, חשוב לזכור את מניעי העלויות העיקריים הבאים:
מומלץ לקנות מכונית משומשת מכיוון שלמכונית חדשה יש ירידת ערך הרבה יותר תלול בשנה הראשונה, שהיא העלות הגדולה ביותר הקשורה בבעלות על רכב.
המכונית חייבת להיות במצב טוב כדי למנוע תיקונים בלתי צפויים שעלולים להתברר כיקרים
מסגרת הזמן צריכה להיות קרובה שנה או יותר. אם תזדקק לרכב רק לכמה חודשים, הבעלות הופכת ליקרה יותר.